באפשרותך גם להשאיר הודעה ונחזור אליך בהקדם

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

  נפגעת בתאונת דרכים? - יתכן שאתה זכאי לפיצוי!

למרבה הצער, במדינת ישראל מתרחשות 300-400 תאונות דרכים קטלניות בשנה בהערכה.

במקביל, מתרחשות במדינת ישראל עשרות אלפי תאונות דרכים שאינן קטלניות (לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019 - 12,670 שדווחו למשטרת ישראל) מתוכן אלפים רבים עם פגיעות גוף שונות בחומרתן.

בעבר, תאונות דרכים היוו חלק מהשדרה של דיני הנזיקין בישראל ועל נפגעים בתאונות דרכים היה לנהל את תביעתם לפיצוי באופן דומה או זהה לזה בו מנוהלות תביעות נזיקין רגילות, לרבות הגשת תשתית ראייתית מורכבת לבית המשפט בדבר עובדות המקרה והראיות לנזק שנגרם על פי דיני הנזיקין הרגילים

 חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 או בשמו המקוצר בעגה המשפטית - הפלת"ד, שינה את כללי המשחק וכיום, למעט מצבים קיצוניים ונדירים, מוכרעת השאלה העובדתית בדבר קיומה של תאונת דרכים בתוך הוראות החוק עצמו והפרשנות הברורה לו.

השאלה העיקרית שתתעורר כיום במקרה בו נפגע דורש פיצוי בגין נזק גוף שנגרם לו תהיה לרוב שאלת "גובה הפיצוי" ולא עצם הזכאות לו.

חוק הפלת"ד שינה את המשוואה בכך שיצר מצב בו כל אדם שנפגע בתאונת דרכים, ללא תלות בנסיבות התאונה, אשמת הנפגע, תרומתו לנזק או התרשלותו, זכאי לפיצוי מכוח ביטוח החובה הקבוע בחוק.

האחריות המוחלטת על כל נהג לשלם ביטוח חובה היא בעצם "רתימה" של חברות הביטוח למעין קופה מרכזית לפיצויים המבטלת את אי הוודאות שהיה קיים בעבר באשר לזכאות לפיצוי.

עם זאת, חברות הביטוח המבטחות פיתחו עם השנים מערכת משומנת הנעזרת במיטב המומחים והמשפטנים כשמטרתם העיקרית היא להוות מעין מסלול מכשולים בדרכו של נפגע לפיצוי.

חברת הביטוח שהיא הכיס ממנו מגיע הפיצוי, תעשה באופן טבעי כל שביכולתה שלא לשלם, או לשלם כמה שפחות לנפגע וזאת מתוך אינטרס ברור שלה כמבטחת, אינטרס שמיושם בכל תחומי הביטוח ולא דווקא בפלת"ד.

זאת הסיבה שקבלת פיצוי בגין פגיעה בתאונת דרכים כמעט איננה אפשרית ללא ייצוג של עו"ד מומחה בתחום ספציפי זה

כמעט תמיד, גם במקרים הפשוטים והברורים (ולפעמים בעיקר בהם) יתנהל מו"מ מול חברת הביטוח באשר לגובה הפיצוי כאשר בתחילה תנסה חברת הביטוח לפתור את התביעה בלא להידרש להליכים משפטיים.

ניהול מו"מ שכזה הוא אמנות בפני עצמה ונדרש ניסיון ונדרשת היכרות עם מערכות חברת הביטוח ודרכי פעולתן כדי להפיק את הפיצוי הראוי המגיע לנפגע

 

נפגעתם בתאונת דרכים? מעוניינים לבדוק את סיכויי תביעתכם מול חברת הביטוח ?פנו עכשיו לייעוץ מיידי ללא תשלום בטלפון 03-6736797

לקבלת ייעוץ אישי ללא התחייבות השאר הודעתך