באפשרותך גם להשאיר הודעה ונחזור אליך בהקדם

פיצויים לנפגעי תאונות אופנוע ורכב דו גלגלי

לקבלת ייעוץ אישי ללא התחייבות השאר הודעתך

נפגעת בתאונת אופנוע? בדוק זכאותך לפיצוי מירבי!

למרבה הצער, במדינת ישראל מתרחשות 300-400 תאונות דרכים קטלניות בשנה בהערכה.

במקביל, מתרחשות במדינת ישראל עשרות אלפי תאונות דרכים שאינן קטלניות (לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019 - 12,670 שדווחו למשטרת ישראל) מתוכן אלפים רבים עם פגיעות גוף שונות בחומרתן.

מה מיוחד בתאונת רכב דו גלגלי? (אופנוע/קטנוע)

ראשית, תאונה בה מעורב רכב דו גלגלי היא באופן סטטיסטי קשה יותר.

רוכב ברכב דו גלגלי חשוף יותר מטבע הדברים לפגעי הכביש באין מעטפת הפח והאיבזור הקיים ברכב ארבע גלגלי, שלא לדבר על חוסר היציבות המובנה של רכב דו גלגלי והמשמעות הקריטית שלו לעוצמת הפגיעה בתאונה.

עובדות אלו גרמו עם השנים להימנעות של חברות ביטוח רבות ממתן ביטוח חובה לרכב דו גלגלי, בעיקר בשל שכיחות התאונות ועוצמת נזקי הגוף המתלווה אליהן למרבה הצער.

כיום קיימות חברות ביטוח בודדות בישראל המספקות ביטוחי חובה לרכב דו גלגלי וזאת גם כן במחירי מופקעים ויקרים לרוב. עם זאת! חובה על בעל רכב דו גלגלי לבטח עצמו בביטוח חובה.

נפגעתי בתאונת אופנוע.. מה לעשות ולמה אני זכאי?

קודם כל! רפואה שלמה!. חשוב מאד מיד לאחר קרות התאונה להקפיד על איסוף הניירת הקשורה לתאונה באופן ישיר או באופן עקיף. עשו זאת בעצמכם או באמצעות בן משפחה המטפל בעניינכם.

מצלמות דרך, מכתבי שחרור, קבלות וחשבוניות ועדויות עוברים ושבים (ככל שניתן) הן יקרות ערך לצורך השגת פיצוי מקסימלי.

חשוב להבין כי תאונת אופנוע היא תאונת דרכים לכל דבר ועניין!!! אין משמעות לשאלת ה"אשם" בתאונה ולכן יש להתמקד באיסוף החומר ופניה לעורך דין העוסק בתחום במהירות האפשרית.

אין לי ביטוח חובה? אז אני לא זכאי לפיצוי?

קודם כל חשוב לציין כי נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה פלילית! אין הדבר משנה בסוג הרכב או "יוקר" הביטוח, לכן לעולם אל תנהג ללא ביטוח חובה.

לעניין הפיצוי - כאשר לא קיים ביטוח חובה ניתן לנהל את התביעה כתביעת נזיקין רגילה כנגד הפוגע או חברת הביטוח המבטחת אותו בנזקי צד ג'. לכן חשוב לא להתייאש מראש ולפנות לעורך דין העוסק בתחום כדי להפיק את הפיצוי המירבי.

 

 

נפגעתם בתאונת אופנוע? מעוניינים לבדוק את סיכויי תביעתכם ?פנו עכשיו לייעוץ מיידי ללא תשלום בטלפון 03-6736797